S.S.S

Home S.S.S

Bu sorunun cevabı kısaca EVET'tir.

Azosperm hastalarında önemli olan ilk önce, bu durumun doğuştan mı yoksa sonradan mı olduğunu tespit etmektir. Sebebe bağlı olarak günümüzde Azosperm hastaları uygun tedavi yaklaşımıyla ya kendiliğinden sperm çıkışı sağlanabilmekte ya da MicroTESE denilen mikrocerrahi yöntemiyle testisten sperm bulunabilmektedir.

Azosperm tedavisinde en önemli olan şey bireyin SABIR' lı olmasıdır. Çünkü Azosperm hastalarında bir tedavi sürecine girilmektedir ve belli bir plan dahilinde tedavi yapılmaktadır. Bu süreçte kesinlikle umutsuzluğa girmemek ve tedavi protokolünü izlemek gerekir. Azosperm hastalarının en az yarısı günümüzde çocuk sahibi olabilmektedir.

Mikrocerrahi teknik sayesinde hem daha detaylı ameliyat yapılmakta ve bu yüzden hastalar daha fazla fayda görmektedirler. Bunun yanında mikroskop teknolojisinin sağladığı avantajlar sayesinde, testisi besleyen damarın ya da lenfatiklerin zarar görmesi 0% 'a yakındır. Bu sebepten hem daha etkili bir ameliyat hem de daha güvenli bir girişim için varikosel ameliyatında MİKROCERRAHİ teknik tercih edilmelidir.

ESWT denilen şok tedavisi aslınd auzun yıllar topuk dikeninde kullanılan bir dalga teknolojisidir. Son zamanlarda kalpteki damarlanmayı arttırmak için geliştirilen teknoloji peniste kan damarlarının arttırılması için kullanılmaya başlanmış ve hastalarda iyi sonuçlar alınmıştır. Tamamen yan etkisiz ve basit uygulama tekniği olan bu tedavi ile sertleşme sorununuzdan büyük ölçüde kurtulabilirisniz.

MikroTESE operasyonunda sperm bulunamaz ise, bir sonraki MikroTESE için sperm bulabilme şansı, testis dokusunun çeşidine bağlıdır. Eğer histopatoloji; Hipospermatogenez olarak gelirse uygun hormon tedavisiyle 6 ay sonra 30% ile 40% arasında sperm bulma şansı doğacaktır. Eğer patoloji Komplet Maturasyon Arrest ise sperm bulma şansı daha az olacaktır. Bu konuda aileyle detaylı konuşup o şekilde tedaviyi başlatmak gerekecektir. Ama umut asla sıfır olmamalıdır. Yapılan çalışmalarda tetsis hacmi uygun hastalarda 4 kere MikroTESE yapılabileceğidir.

Varikosel erkeklerde yaygın bir hastalıktır ve her 5 erkeğin 1'inde rastlanmaktadır. Önemli olan kime ameliyat yapılmalı ya da kimler takip edilmelidir. Bu konudaki tecrübem; cinsel istek problemi yaratıyorsa ya da en önemlisi SPERM KALİTESİNİ BOZARAK erkeğin çocuk sahibi olmasına engel oluyorsa, varikosel düzeltilmelidir.

Varikosel ameliyatı mikrocerrahi teknik ile yapılmış ise, operasyondan 10 gün sonra cinsel ilişkiye girilebilir.

P-Shot erkeklere cinsel performanslarında kalıcı gelişmeler sağlamak üzere tasarlanmış bir işlemdir. Sertleşme probleminde hızlı ve yan etkisiz olarak uygulanabilen tek yöntemdir.

Bu güvenli ve etkin işlemin, erektil disfonksiyon (sertleşme problemi / iktidarsızlık) hastalığı olan erkekler için başarılı olduğu gösterilmiştir.

P-Shot penise yapılan acısız bir enjeksiyondur.

P-Shot tedavisi sonrası peniste yenilenme süreci başlar ve tedavi etkisini birkaç hafta içinde gösterir. Uygulama sonrası aynı gün cinsel ilişkiye girilebilir.

Uygulamadan önce lokal anestezi uygulandığı için P-Shot uygulaması ağrısız bir işlemdir

Farklı Sorunuz mu Var?
Sorunuzu Sorun Cevaplayalım

    GSMWhatsapp